Vitajte, môžete sa zaregistrovať, alebo prihlásiť
0 Ks / 0,00 €
Dynasit Blog

Priemerne sedíme viac ako 3000 hodín ročne.

je TO viac ako 8 hodín denne!

Vzhľadom na charakter doby sa sedenie stáva nevyhnutnou a dominujúcou súčasťou našich životov. Evolučne sme sa posunuli do ďalšieho vývojového štádia s príznačným označením ČLOVEK USEDENÝ. Odborne podložené zistenia sú alarmujúce! Klasické, tzv. statické sedenie je pre náš organizmus škodlivé a môže mať až závažné zdravotné následky. Prišiel čas, aby si tak jednotlivci, ako aj inštitúcie, ktoré majú možnosť ovplyvňovať spoločenské trendy a správanie rôznych sociálnych skupín uvedomili, že tento problém je potrebné riešiť! Najúčinnejším riešením je samozrejme prevencia, ktorú zabezpečujú viaceré pomôcky.

Druhou cestou je regenerácia, resp. zmiernenie následkov vzniknutých zaužívanými nesprávnymi návykmi. Ideálnym riešením, ako získať správne návyky pri sedení, ako predchádzať zdravotným problémom, ako zmierniť a eliminovať už existujúce zdravotné ťažkosti je práve DynaSit. Ten mení statický sed na dynamický. Touto cestou by sme chceli poukázať na odbornej úrovni, aké má DynaSit (resp. obdobné dynamické pomôcky) pozitívny vplyv na riešenie problémov funkčných porúch pohybového aparátu. Tradičné sedenie aj napriek tomu, že používame polohovateľné a ergonomické stoličky preťažuje pohybový aparát, nakoľko je statické a vypína akúkoľvek činnosť svalov. Jedinou správnou cestou, ako eliminovať negatívne zdravotné dôsledky spôsobené sedením, je vniesť do sedenia moment pohybu-dynamiky a tým aktivovať svalovú činnosť chrbtových svalov.

Ako statické sedenie škodí nášmu telu?

Hneď ako si sadnete

• vypínajú sa elektrické prenosy vo svaloch nôh,
• spaľovanie kalórií klesá na 1 za minútu,
• o 90% klesá produkcia enzýmov na spaľovanie tukov.

Po 2 hodinách

• o 20% klesá dobrý cholesterol

Po 24 hodinách

• o 24% klesá efektivita produkcie inzulínu a riziko vzniku cukrovky sa zvyšuje

Ľudské telo jednoducho nie je stavané
na príliš dlhé sedenie.

Pred 100 rokmi sme viedli ešte natoľko aktívny život, že obezita prakticky neexistovala. Dnes, keď spôsob akým žijeme obmedzuje náš prirodzený pohyb, musíme nájsť inú cestu, ako si pomôcť. DynaSit je jedným z riešení.
KÚPIŤ
Podporujeme platobnú bránu
©2012-2017 www.www.dynasit.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkuje YADO s.r.o.
web dizajn a programovanie webdizajn.glirp.sk