Vitajte, môžete sa zaregistrovať, alebo prihlásiť
0 Ks / 0,00 €
Dynasit Blog

Aká je záručná doba?

Záručná doba na DynaSit podložky je 2 roky. Výluku zo záruky predstavujú mechanické poškodenia, ktoré vznikli nedbalým zaobchádzaním, alebo nesprávnou údržbou. Životnosť produktu je obvykle dlhšia ako dva roky, nakoľko vo výrobnom procese používame kvalitné vstupné materiály a pravidelne kontrolujeme kvalitu jednotlivých výrobných operácií. V prípade, že sa predsa vyskytne výrobná, alebo materiálová chyba, vymeníme Vám Váš DynaSit za úplne nový.


Je lekársky preukázané, že DynaSit naozaj pôsobí?

Určite, áno! DynaSit, resp. jeho predchodca Fit vankúš bol klinicky testovaný odborníkmi z oblasti ortopédie a príbuzných medicínskych odborov. DynaSit je schválená zdravotnícka pomôcka Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv v Bratislave. DynaSit je vskutku zdravotníckou pomôckou zabezpečujúcou dynamický sed, ktorého pozitívne účinky sú jednoznačne preukázané mnohými odbornými štúdiami na celom svete.


V čom je DynaSit výnimočný?

DynaSit dynamizuje sed rovnako a podľa vyjadrení mnohých odborníkov dokonca efektívnejšie, ako mnohé ergonomické stoličky. Výnimočný je aj svojou cenou, nakoľko oproti stoličkám s funkciou dynamického sedu je cca 20 krát lacnejší. Ďalšou jeho výhodou je jeho veľkosť a tvar, ktorý umožňuje jeho prenosnosť a tým použitie prakticky všade (kancelária, auto, škola, byt apod.) Tým, že DynaSit funguje na princípe cirkulácie vzduchu, poskytuje zároveň termoizolačné účinky, čím vás chráni pred chladnými povrchmi. Pod vrchnou poťahovou látkou je navyše integrovaná termoizolačná pena, ktorá izoláciu umocňuje a zároveň lepšie distribuuje pary vznikajúce pri dynamickom sedení , takže sa nepotíte. Spodný dezénovaný podkladový materiál je nepremokavý, čím môže byť DynaSit používaný aj v exteriéri vo vlhkom prostredí. Dezén spodného materiálu zabezpečuje do istej miery na hladkých povrchoch obmedzené šmýkanie. DynaSit je zároveň aj príjemným dizajnovým doplnkom.


Pre koho je DynaSit vhodný?

Prakticky pre každého s výnimkou pooperačných stavov, ktoré je treba konzultovať s lekárom. Súčasná spoločnosť je "usedená" s len veľmi obmedzeným aktívnym pohybom. Áno, ďalší náš vývojový stupeň je Človek usedený. Bolesti a diagnózy chrbtice sú zdravotným problémom spoločnosti číslo jeden. Používanie DynaSitu sa odporúča už deťom v mladšom školskom veku z preventívnych dôvodov, nakoľko cca. 10% prvákov už trpí nastupujúcimi skoliózami a deformitami chrbtice. V 18. roku života tento podiel už dosahuje takmer 40%. DynaSit okrem preventívnych účinkov pôsobí aj rehabilitačne. Aktívne dynamické sedenie stimuluje svaly k činnosti po celý čas a napomáha k správnemu držaniu chrbtice a kostrového aparátu. Svaly sú vlastne neustále posilňované, čím redukujú záťaž a tlak na chrbticu a medzistavcové platničky. To pôsobí preventívne proti bolestiam chrbtice a zároveň možným poraneniam chrbtice. Len vďaka dobrému zdraviu sa môžeme tešiť z plnohodnotného života. Pomôcky na dynamizáciu sedu by mali byť tzv. "povinnou" výbavou človeka 21. storočia.


Ako správne sedieť na podložke DYNASIT?

Zo začiatku sedávajte na mierne nafúknutom vankúši len 5 - 10 minút a opakujte 3 - 5 krát denne. Sadnite si na celú sedaciu časť, mierne rozkročte dolné končatiny, chodidlá musia byť celé na podložke. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia - obyčaná svalovica svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté. Na Dynasit vankúši odporúčame sedieť vykrojenou časťou smerom ku kolenám. Vankúš položte na stoličku alebo iný pevný podklad nafukovacou ventilkou smerom dole. Nafukovaciu ventilku po nafúknutí vždy zatlačte dovnútra vankúša.


Sedenie na PODLOŽKE DynaSit je trochu zvláštne!

Áno, je to iná skúsenosť, než sme zvyknutí. Klasické statické sedenie s uvoľneným chrbtovým svalstvom, vedie k deformáciám chrbtice. Na dynamiku pri sedení je potrebné si zvyknúť, preto odporúčame zo začiatku nafúkať DynaSit len na jemnú dynamiku (4-6 krát vdýchnuť vzduch cez ventilku). Proces adaptácie na dynamický sed je veľmi rýchly. Sedením na DynaSite môžete na začiatku pociťovať bolesti chrbta, ale neľakajte sa! Je to pozitívna reakcia - obyčajná svalovica. Vaše svaly, dokonca aj tie vnútorné, ktoré bežne nepoužívate sa totižto konečne zapájajú do činnosti! V prvých dňoch a týždňoch môžete striedať dynamický sed s klasickým statickým a postupne prejsť len na sed dynamický.


Aké sú rozmery a nosnosť DynaSitu?

Súčasný rozmer je univerzálny 38cm x 33cm x 1cm (Š x D x V). Výška 1cm je bez nafúknutia. Pri miernom nafúknutí je výška cca 5cm. Nosnosť je oficiálne do 130kg, ale produkt znesie záťaž aj 150kg. Všetky produkty majú rovnaké materiálové zloženie aj vyhotovenie. Rozdiel je iba v tom, či na vrchnú látku aplikujeme logo, alebo nie.


Dá sa s DynaSitom AJ aktívnejšie cvičiť?

Áno, s DynaSitom sa dá aj intenzívnejšie cvičiť. Existuje súbor cvičení, ktoré je možné s DynaSitom vykonávať.


Kto vyrába DynaSit?

DynaSit je slovenský výrobok a vyrába ho slovenská spoločnosti YADO, s.r.o. výlučne na území Slovenska. DynaSit má registrovanú ochrannú známku DynaSit® s celoeurópskou pôsobnosťou.


Aká je údržba a ošetrovanie DynaSitu?

Úplne jednoduchá. V prípade znečistenia stačí utrieť vlhkou handrou.

AKO NAFÚKAŤ DYNASIT VO VERZII PRO?


Plnenie vzduchom: Na pumpu upevnite pomocou závitu kovovú ihlu, ktorú nájdete v rukoväti pumpy. Ihlu zaveďte šikmým smerom cez ventil na spodnej strane dynamickej podložky približne do polovice jej dĺžky. Podložku nafúkajte do vami požadovanej miery. Ihlu vytiahnite. Podložka je následne pripravená na používanie.
Vyfúknutie podložky: Ihlu zaveďte šikmým smerom cez ventil na spodnej strany dynamickej podložky približne do polovice jej dĺžky. Následne postupným tlakom rúk na podložku vyfúknite časť, alebo všetok vzduch z podložky.

Podporujeme platobnú bránu
©2012-2017 www.www.dynasit.sk, všetky práva vyhradené. Prevádzkuje YADO s.r.o.
web dizajn a programovanie webdizajn.glirp.sk